aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.07.2018 r.

1. W poniedziałek 16 lipca przypada święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Święto to zaczęto obchodzić w Kościele w XIV wieku. Jako pierwsi czynili to zakonnicy z Góry Karmel (karmelici). Papież Benedykt XIII zatwierdził je dla całego Kościoła.

2. Czas wakacji to także czas, kiedy zwiedzamy różne miejsca. Wśród niech bardzo często są świątynie. Pamiętajmy o właściwym ubiorze i zachowaniu. Niech nasz strój będzie godny a zachowanie w tych miejscach niech będzie świadectwem naszej wiary.

3. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1900,- zł. Bóg zapłać.


4. Z racji 160 rocznicy objawień Maryjnych w Lourdes w dniach od 6 – 16 października organizowana jest pielgrzymka do Lourdes. W programie także Paryż, Ars, Avinion, La Salette. Prosimy o zgłoszenia do ks. Grzegorza, ponieważ należy już dokonać rezerwacji hoteli.

5. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Stanisława Sokołowskiego; Jadwigę Dobrzyńską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

6. Ogłoszenie dla rodziców dzieci, które w tym roku były u pierwszej Komunii św. Do odbioru są płyty z nagraniem uroczystości u osób, które zbierały pieniądze.

7. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.


8. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.


 

 

Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo