aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

22.04.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele przeżywana jest jako Niedziela Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W dzisiejszym, tak zlaicyzowanym świecie, ciągle potrzeba nowych pracowników na Bożej roli. Modlimy się więc szczególnie dziś i w tym tygodniu o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

2. 4 maja jest wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Dlatego za tydzień na Mszę św. o godz. 12.3o zapraszamy wszystkich strażaków, ze Straży Zawodowej oraz OSP. W ich intencji będziemy wspólnie się modlić.

3. W sobotę na godz. 9.oo na spotkanie zapraszamy dzieci klas III-ich ze Szkoły Podstawowej nr 3. Na godz. 10.oo zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i ze Stawek.


4. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 19.oo.

5. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 200,- zł. Bóg zapłać.

6. 2 czerwca spotkanie młodzieży na polach lednickich. Osoby pragnące wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na pomoc dla młodego mieszkańca naszego miasta, jako pomoc w leczeniu i rehabilitacji po porażeniu rdzenia kręgowego.

8. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Henrykę Szczepańską, Marka Krzywdzińskiego, Łukasza Nowaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

9. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.


10. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.


 

 

Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo